אודות דוֹטקוֹל

הרומן של כותב שורות אלה עם הקלטת שיחות התחיל באמצע שנות ה-90 כאשר המושג "אפליקציות" לא היה בשימוש ובקושי מכשירים סלולריים היו בנמצא. הוריי ניהלו עסק קטן מהבית ועלה הצורך להקליט את השיחות עם הלקוחות. בתור "גאון מחשבים" (כך קראו בעבר למי שידע להדליק מחשב), המשימה הוטלה עליי ולאחר מחקר והמון ניסוי וטעייה, קו הטלפון הנייח חובר לכרטיס מיוחד שהותקן על המחשב והוקמה המערכת הראשונה להקלטת שיחות בעסק. כמובן שהיה צריך להפעיל אותה ידנית בלחיצה והשיטה הייתה מאוד מסורבלת, אבל הצורך ניצח וככה הקלטנו.

הקליטו הכל

היום המצב שונה לחלוטין והפתרונות להקלטה רבים, מגוונים ונגישים הרבה יותר מבעבר: אפליקציות, שירותי ענן, מכשירי הקלטה, הקלטה דרך רשת הסלולר, מרכזיות IP ועוד. תוסיפו לכך שגם פתרונות האחסון והאחזור של הקלטות שיחה השתפרו פלאים, ועוד משתפרים, וכל אלה ביחד מובילים אותי להמליץ יותר מתמיד: הקליטו הכל.

אני בעצמי מקליט את כל שיחות הטלפון באנדרואיד שלי מאז שנת 2013. מעל 23,000 שיחות וכמעט 1200 שעות של הקלטות שמורות בענן והיריעה קצרה מלפרט על מספר הפעמים שבהן ההקלטות האלה הצילו אותי ועזרו לי - בעיקר להיזכר ולשחזר פרטים משיחות העבר, לעתים שימשו אותי בבתי משפט ובעיקר כדי להימנע מבתי משפט ולכן ההמלצה שלי היא באמת להקליט ולשמור את כל השיחות.

סטטיסטיקה של הקלטת שיחות
כמה הקלטתי מאז שנת 2013

ההמלצה שלי פונה לכולם אבל מקבלת דגש מיוחד כשמדובר בבעלי עסקים. אם יש איזושהי אינטראקציה טלפונית במסגרת הפעילות העסקית שלכם (וסביר להניח שזה המצב), דאגו להקליט ולשמור את כל השיחות. זה לא דורש מכם הרבה וזה עשוי לעזור לכם ולחסוך הרבה כסף ועוגמת נפש.

דוטקול עושים סדר בעולם הקלטות השיחה

מתוך הבנה שהמידע הרב, האפשרויות המגוונות והאתגרים הטכניים לא פשוטים ומובנים לציבור הרחב, הקמתי את אתר דוטקול. האתר עושה סדר בכל המידע הזה באמצעות מדריכים בגובה העיניים שינחו כל אחד כיצד להקליט שיחות בכל מכשיר ובכל פלטפורמה. בנוסף למדריכים הטכניים אני נוגע גם באספקטים נוספים של הקלטות שיחה כמו הפן החוקי, המניעים והסיבות להקלטת שיחות, חדשות ועדכונים מהתחום וגם פתרונות מסחריים לפרטיים ועסקים.

אם אני מפספס אספקט שהייתם רוצים שאסקר, דברו איתי ואשמח לכתוב בנושא.

-שמול