הקלטת שיחות וואטסאפ - המדריך המלא לשנת 2024

חלקנו משתמשים פחות, חלקנו יותר אבל לכל אחד מאיתנו יצא לעשות שיחת וואטסאפ או שיחת וידאו בוואטסאפ. ואם אתם מאלה שחשוב להם להקליט את שיחות הטלפון הרגילות שלכם, ודאי שאלתם את עצמכם האם אפשר להקליט שיחות בוואטסאפ שכן אפליקציות להקלטת שיחות "רגילות" לרוב לא עושות את העבודה ומקליטות גם שיחות וואטסאפ.

בעבר היה פחות אפשרי ופחות נגיש לעשות זאת אולם היום אפשר להקליט שיחות בוואטסאפ, כמובן תלוי באיזה מכשיר אתם משתמשים ובמספר גורמים נוספים. בכתבה הבאה נסקור את הנושא ונראה איך אפשר להקליט שיחות בוואטספ ולא רק שיחות קוליות! תתפלאו לגלות שגם הקלטת שיחות וידאו אפשרית בוואטסאפ. קדימה, מתחילים.

ההבדל בין הקלטת שיחה "רגילה" להקלטת שיחת וואטסאפ

לכאורה שיחת טלפון רגילה מהסלולרי ושיחה קולית בוואטסאפ הן אותו הדבר אבל מבחינת תוכנה, הן לא. מבלי לצלול יותר מדי לעומק לגבי היישום של מערכות ההפעלה לנושא שיחות הטלפון ה"רגילות" ומבלי להלאות אתכם ביותר מדי פרטים טכניים, אפשר להסתכל על זה כאילו וואטסאפ היא "סתם" עוד אפליקציה ממש כמו אפליקציית פייסבוק או אפליקציית דואר אלקטרוני שמותקנת על המכשיר שלכם. הרי לפני שהיו אפליקציות על מכשירי סלולר, היינו משתמשים בהם "רק" כדי להוציא שיחות טלפון ובהתאם לכך מערכות ההפעלה שלהם תוכננו. אפליקציית החייגן, זו שדרכה אתם מבצעים שיחות טלפון, היא בסטטוס שונה משאר האפליקציות ובהתאם גם הקלטה של שיחת טלפון שונה מהקלטה של שיחת וואטסאפ.

המשותף לשני סוגי השיחות הוא שאם אפליקציה תרצה להקליט אותן, היא "תתלבש" על המיקרופון ועל האזנייה של המכשיר, תאזין, ותקליט את מה שעובר. השוני הוא ש"אירועים" כמו שיחה יוצאת או שיחה נכנסת הם חלק ממערכת ההפעלה וכך אפשר "להאזין" ולהמתין להתרחשות שלהם כדי להתחיל להקליט ואילו לאפליקציות השונות כמו פייסבוק, ג'ימייל, וגם וואטסאפ, אין "אירועים" מוגדרים כאלה שמפתחי אפליקציות יכולים "להאזין" להם ולכן הקלטת שיחות וואטסאפ היא מעט יותר מורכבת אבל בהחלט אפשרית.

מפתחי אפליקציות מצאו את הדרך לעקוף את המגבלות האלה ובאותה הנשימה גם לעקוף מגבלה שנוספה בגרסאות אנדרואיד 10 ומעלה המונעת גישה ללוג השיחות של המכשיר ובהתאם לכך מקשה את האפשרות להקליט שיחות רגילות. המעקף שמצאו מאפשר גישה למידע ולאירועים הנחוצים להקליט שיחות וואטסאפ (וגם רגילות) באמצעות תפריט הנגישות במכשיר האנדרואיד. אפשרויות הנגישות במכשיר נועדו לאפשר לאפליקציות המיועדות למשתמשים בעלי מוגבלויות להשתמש במכשיר בצורה יותר נוחה (למשל: הקראה בקול של טקסט המופיע על גבי המסך) אך גם מאפשרות לאפליקציות הקלטה "לקרוא" ולפענח את מה שמתרחש על המסך וככה בעצם לזהות התרחשות של שיחות טלפון או שיחות וואטסטפ ולהקליט אותן.

אפליקציה להקלטת שיחות וואטסאפ - בקשת הרשאה לתפריט נגישות
אפשר להקליט שיחות וואטסאפ למרות המגבלות באמצעות מתן הרשאות נגישות (צילום מסך מאפליקציית Cube ACR)

מה שחשוב להבין הוא שצורך של משתמשים תמיד יגבור על רגולציה ועל החלטות שרירותיות של יצרנים. בגלל שיש צורך ברור להקליט שיחות וואטסאפ והרבה משתמשים זקוקים לזה, בהכרח תמצאו פיתרון. הוא אולי לא יהיה קליל ואלגנטי, אבל הקלטת שיחות וואטסטפ בהחלט אפשרית כמו שאפרט בהמשך.

כל השיטות להקלטת שיחת וואטסאפ

כפי שהוסבר, שיחות וואצאפ שונות משיחות דרך אפליקציית החייגן של הטלפון ובהתאם גם אופן הקלטת השיחות שונה וההבדל הזה גורם לכך שבעוד שיש אינספור אפליקציות להקלטת שיחות רגילות, הקלטת שיחות וואטסאפ היא משימה שונה מעט ובהתאם מגוון האפליקציות מצומצם. יתר על כן, הביקוש להקליט שיחות וואטסאפ קטן יותר כי בפועל אנשים נוהגים לבצע (ולהקליט) שיחות "רגילות" יותר מאשר שיחות וואטסאפ.

האם אפשר להקליט שיחות בוואטסאפ? בהחלט כן. ברשימה הבאה אפרט איך להקליט שיחות וואטסאפ, מה היתרונות והחסרונות של כל שיטה וכיצד ליישם כל אחת מהשיטות. כפי שתבינו מהכתוב בהמשך, יש שיטות שעשויות לא לעבוד על המכשיר שלכם ולכן אחרי שתנסו, אולי תצטרכו להמשיך לשיטה הבאה ולנסות אותה. סידרתי את השיטות להקלטת שיחות בוואטסאפ מהאידיאלית ביותר (ראשונה) לשיטה הכי-פחות אלגנטית (אחרונה) ככה שמומלץ לעבור עליהן לפי הסדר ולמצות כל אחת מהן לפני שממשיכים לבאה.

אפליקציה להקלטת שיחות וואטסאפ: שתיים מומלצות

הכל היה הרבה יותר קל אם היינו יכולים להתקין אפליקציה שתשב ברקע ותקליט שיחות וואטסאפ יוצאות ונכנסות מבלי שנידרש לנקוף אצבע. הבשורה הטובה שיש אפליקציות כאלה, הבשורה הפחות טובה היא שהתמיכה שלהם במכשירים, דגמים ובגרסאות שונות של מערכות הפעלה, מצומצמת. היות וזה הפיתרון הכי אלגנטי ובבירור זה שאתם צריכים לשאוף אליו, שווה לנסות מספר אפליקציות ולהבין אם אתם יכולים להקליט את שיחות הוואטסטפ שלכם באמצעותן.

משתמשי אייפון: אתם בטח כבר רגילים לשמוע את זה אבל אין לי חדשות בשבילכם. כשם שהקלטת שיחות רגילות באייפון היא מורכבת, ככה גם הקלטת שיחות וואטסאפ באייפון היא לא טריויאלית, אבל בהחלט אפשרית. דלגו להקלטת שיחות וואטסאפ באמצעות הקלטת מסך באייפון.

אנדרואיסטים ודאי מודעים לכך שהקלטת שיחות באנדרואיד (שיחות טלפון, רגילות) היא משימה אפשרית ושיש בחנות מאות אפליקציות עם מאות מיליוני הורדות, אולם בשל המורכבות שהזכרנו פה, המבחר של אפליקציות להקלטת שיחות וואטסטפ מצומצם משמעותית. וכמו כל אפליקציה להקלטת שיחה שמתקינים על המכשיר, חשוב מאוד לבצע טסטים כדי לוודא שהיא מתאימה ועובדת כראוי על המכשיר שלכם. אני בדקתי שתי אפליקציות כאלה והנה מה שמצאתי:


אפליקציה להקלטת שיחות וואטסאפ: Cube ACR

Call Recorder - Cube ACR

לחצו להורדה מחנות האפליקציות של גוגל
מחיר: חינם עם פרסומות ואפשרות לשדרוג לפרימיום בהחל מ-$1.99 לחודש
התקנות: 10,000,000+

אפליקציה מאוד מקצועית שבזכות הגישה שלה להקלטת שיחות הכוללת בקשה להרשאות מרובות, מצליחה בפועל להקליט שיחות וואטסאפ וגם שיחות רגילות במגוון רחב מאוד של מכשירים. בהפעלה הראשונה תידרשו לתת לאפליקציה הרשאות רבות: הפעלה אוטומטית עם הדלקת המכשיר, גישה חופשית לשימוש בסוללה (כך שלא תיכבה), הרשאה לתפריט נגישות, הרשאת גישה לאנשי קשר ועוד. זו אמנם הרבה הרשאות אבל נראה שלכולן יש הסבר מניח את הדעת ושהיא זקוקה להם כדי להקליט כראוי.
הממשק שלה נח והיא עובדת ברקע בלי להפריע ואם היא אכן מצליחה להקליט את שיחות הוואטסאפ שלכם - הישארו איתה.


אפליקציה להקלטת שיחות וואטסאפ: Record Whatsapp calls

Record Whatsapp calls

לחצו להורדה מחנות האפליקציות של גוגל
מחיר: חינם עם פרסומות ואפשרות לשדרוג לגרסת פרו: $1.49
התקנות: 500,000+

השם שלה עושה רושם ראשוני מעולה: מדובר באפליקציה שכל התכלית שלה היא הקלטת שיחות וואטסאפ וכאשר מפתחים ממוקדים בנושא אחד, הם כנראה עושים אותו טוב. מצד אחד, כשנכנסים לדף האפליקציה בחנות של גוגל אפשר להבחין שהאפליקציה מוגדרת כאפליקציה בשלב פיתוח ("גישה מוקדמת") אבל אפשר להניח שהיא כבר הרבה זמן במצב הזה ושהיא יחסית יציבה כי מעל חצי מיליון משתמשים הורידו אותה.

גם היא עובדת בשיטה של קבלת הרשאות גישה רבות ומגוונות למכשיר, לרבות גישה למצב נגישות - כל אלה מאפשרים לה "להתלבש" על מערכת ההפעלה, ובעודה עובדת ברקע, לזהות שיחות וואטסאפ נכנסות ויוצאות כדי להקליט אותן. אחרי מתן הרשאות, השימוש באפליקציה הוא פשוט: המסך הראשי יציג רשימה של הקלטות שבוצעו ובמסך הגדרות תוכלו לבחור גיבוי הקלטות לענן של גוגל דרייב או דרופבוס וכן להגדיר מה מקור הסאונד שבו האפליקציה תשתמש כדי להקליט את שיחות הוואטסאפ שלכם. אין סיבה לשנות את ההגדרות אלא אם ההקלטה לא עובדת - ואז יש לבצע טסט על כל אחד ממקורות הסאונד עד שמוצאים את ההגדרה שמתאימה למכשיר שלכם.


אחת מאלה עובדת לכם? מצאתם אחרת שמתאימה למכשיר שלכם? כתבו לי ושתפו אותי במפרט הטלפון ובאיזו אפליקציה הצלחתם ואני אשתף פה כדי שאחרים יוכלו להיעזר בזה.

אם לא במח אז בכח: אם מאוד חשוב לכם להקליט שיחות וואטסאפ, שקלו לבצע ROOT למכשיר האנדרואיד שלכם. ROOT מסיר כל מיני מגבלות של מערכת ההפעלה ובכך פותח הרשאות שונות לאפליקציות שלא היו נגישות אלמלא ה-ROOT. במקרה שלנו - גישה ל"האזנה" לשיחות וואטסאפ כך שהאפליקציה תוכל להקליט אותן.

לא הצלחתם להקליט שיחת וואטסאפ באפליקציה ייעודית? הקליטו את המסך

אפליקציות להקלטת מסך כלל לא קשורות להקלטת שיחות וגם לא ספציפית להקלטת שיחות וואטסאפ, הן נועדו כדי "לצלם" וידאו של הסברים ומדריכים, לצלם ברקע וידאו בזמן משחק על המכשיר ועוד עשרות שימושים אחרים אבל בגלל שהן מקליטות את כל מה שקורה על מסך המכשיר וגם את הסאונד, הרי שאפליקציות כאלה בהחלט יכולות לשרת אותנו כשנרצה להקליט שיחת וואטסאפ.

בגלל ריבוי סוגי המכשירים, גרסאות יצרן וגרסאות של מערכות הפעלה, מפתחי האפליקציות האלה נמצאים במלחמה תמידית לתמוך במגוון רחב ככל האפשר של מכשירים אולם הם לא תמיד מצליחים ויש צורך בניסוי וטעייה לפני שמוצאים את האפליקציה שתעבוד כמו שצריך על המכשיר שלכם. במכשירים בהם יש הקלטת מסך מובנית המשימה כמובן קלה הרבה יותר.

כך תקליטו שיחת וואטסאפ בעזרת הקלטת מסך אנדרואיד

משתמשי אנדרואיד מוזמנים לחפש בחנות האפליקציות "screen recording" ולנסות אפליקציות שונות עד שמוצאים אחת שעובדת טוב על המכשיר שלכם. חלקן עשויות לא להקליט כלל, חלקן יקליטו בלי סאונד, ולכן יש לעשות טסט מלא של הקלטת שיחת וואטסטפ כדי להבין אם הגעתם לאפליקציה שמתאימה לכם.

שתיים מוכרות שאני ממליץ להתחיל את הטסט איתן הן AZ Screen Recorder ו- NLL Screen Recorder. אני באופן אישי משתמש בראשונה ואני מאוד מרוצה. שימו לב שגם לה יש מגבלות והיא מקליטה את הסאונד של הצד השני רק החל בגרסת אנדרואיד 10.

הקלטת שיחות וואטסאפ באייפון באמצעות הקלטת מסך

למעשה האפשרות היחידה להקליט שיחות וואטסאפ באייפון (מלבד הקלטה חיצונית) היא באמצעות הקלטת המסך. ודווקא מהבחינה הזו, זו משימה קלה יותר באייפון מאשר באנדרואיד מכיוון שהחל מגרסה 11 של IOS, הקלטת מסך היא אפשרות מובנית ולא צריך להתקין אפליקציה בשביל זה. כך תקליטו שיחת וואטסאפ באייפון:

 1. ראשית יש להפעיל את כפתור ההקלטה בקיצורי הדרך של המכשיר כך:
  בתפריט באנגלית: Settings > Control Center > Customize Controls ואז לוחצים על סימן "+" ליד Screen Recording.
  בתפריט בעברית: הגדרות > מרכז הבקרה > הגדרת קיצורי דרך ואז לוחצים על סימן "+" ליד "הקלטת מסך".
 2. החליקו את האצבע מלמעלה למטה כדי להציג את מרכז הבקרה.
 3. לחצו על כפתור הקלטת מסך סמל הקלטת מסך באייפון ולא לשכוח להפעיל את המיקרופון מיד אח"כ כדי שגם הסאונד של שיחת הוואטסאפ יוקלט.
 4. היכנסו לוואטסאפ ובצעו שיחה. גם הקלטת שיחות וואטסאפ רגילות וגם הקלטת שיחות וידאו בוואטסאפ מתאפשרות בזכות כך שהמסך מוקלט.
 5. בסיום שיחת הוואטסאפ אפשר להפסיק גם את הקלטת המסך: החליקו שוב את האצבע מלמעלה למטה על גבי המסך כדי להציג את מרכז הבקרה, לחצו שוב על כפתור ההקלטה סימן סיום הקלטה באייפון וכשתופיע השאלה אם לסיים את הקלטת המסך, בחרו "כן".
 6. סרטון הוידאו ובו הקלטת שיחת הוואטסאפ שלכם יחכה בגלריה.
באמצעות הקלטת מסך אייפון אפשר להקליט שיחות וואטסאפ
הקלטת מסך ב-IOS מאפשרת להקליט שיחות וואטסאפ באייפון (מקור: יח"צ Apple)

היתרונות של הקלטת שיחות וואטסאפ באמצעות אפליקציה להקלטת מסך היא שאם באמת הצלחתם למצוא אפליקציה שעובדת על המכשיר שלכם, הרי שהסאונד שיוקלט יהיה באיכות גבוהה וישמעו את שני הצדדים טוב. וגם ההקלטה תישמר על המכשיר (בניגוד להקלטת שיחת וואטסאפ עם מכשיר הקלטה חיצוני, בפסקה הבאה).

ישנם גם מספר חסרונות: אם רציתם להקליט שיחת וידאו בוואטסאפ אז זה אחלה פיתרון בשבילכם, אבל אם מדובר על הקלטת שיחת וואטסאפ קולית רגילה, הרי שאתם מקבלים סרטון וידאו בנפח גדול כאשר לכם כלל צורך בוידאו אלא רק בסאונד - לכן תצטרכו לחלץ את הסאונד מתוך הסרטון ולשמור אותו בפורמט Mp3. עוד חיסרון הוא שהקלטה בצורה כזו היא ידנית ודורשת פעולה יזומה בכל פעם שתוציאו או תקבלו שיחת וואטסאפ כדי להקליט אותה. זה מסורבל אבל זה לא כ"כ נורא כי אפשר לעשות את זה ברקע גם אחרי שהשיחה החלה: מעבירים את שיחת הוואצאפ למצב "רמקול" ומפעילים את האפליקציה להקלטת המסך.

זכרו שמה שלא עובד במוח עובד בכוח: אם לא מצאתם אפליקציה שמקליטה את המסך, וזה מאוד חשוב לכם, בצעו ROOT למכשיר וכך אפליקציות רבות שלא עבדו, עשויות להתחיל לעבוד כראוי כי הגישה להרשאות השונות תיפתח בפניהן. ואם אתם כבר עושים ROOT, כדאי לחזור לשיטה הראשונה ולנסות למצוא אפליקציה ייעודית להקלטת שיחות וואטסאפ - כי גם בפניהן ההרשאות ייפתחו ואפליקציות שניסיתם ולא עבדו קודם, עשויות לעבוד כראוי לאחר ROOT.

ניסיתם את ההמלצות שלי? מצאתם אפליקציה אחרת שעושה את העבודה? כתבו לי במייל באיזו אפליקציה השתמשתם ואשתף פה כדי שאחרים יוכלו להיעזר בעתיד.

תמיד אפשר להקליט שיחות בוואטסאפ באמצעות חומרה

אם באמצעות אפליקציות ותוכנות לא הצלחתם לבצע הקלטה של שיחת וואטסאפ, פשוט נסו לבצע את זה מחוץ למכשיר, באמצעות חומרה חיצונית. הזכרתי את המשפט הזה פעם או פעמיים פה באתר ואני אחזור עליו שוב: אם אתם יכולים לשמוע את זה, אתם יכולים להקליט את זה. העיקרון הוא ברור ופשוט ואומר שאם הסאונד מגיע לאוזניים שלכם, אז אתם יכולים לשים איזשהו מכשיר הקלטה, מתוחכם יותר או פחות, ליד האוזניים שלכם, וככה להקליט את השיחה. זה אולי לא הכי אלגנטי וההקלטה לא תהיה הכי איכותית, אבל אם כל שאר האפשרויות לא עבדו - זו בהחלט דרך מעולה להקליט שיחות וואטסאפ.

אז איך? האפשרות הכי פשוטה משלבת הקלטת שיחת וואטסאפ באמצעות מכשיר הקלטה או טלפון סלולרי אחר. פשוט הפעילו את ההקלטה במכשיר הקלטה או באפליקציית ההקלטה בטלפון השני שלכם, העבירו את שיחת הוואטסאפ למצב "רמקול" כדי שמכשיר ההקלטה יוכל "לשמוע" את הצד השני, וזהו! מי אמר שאי אפשר להקליט שיחת וואטסאפ?

המתקדמים יותר, שמחפשים פיתרון הקלטת שיחות וואטסאפ אלגנטי וקל יותר לשימוש, יכולים לחפש אוזניה חוטית או אלחוטית (בלוטוס) שמלבד להעביר את הסאונד מהמכשיר אל האוזן, גם מקליטה אותו. המכשיר די דומה לשיטה הפרימיטיבית של מכשיר הקלטה חיצונית, אלא שבגלל שהאזנייה מקליטה את הסאונד שעובר דרכה ולא רק את מה שהיא "שומעת" דרך האוויר, הרי שההקלטה תהיה באיכות גבוהה בהרבה. בשיטה זו לא צריך אפליקציה מיוחדת, חשבו על זה ככה: כל סאונד שאתם יכולים להעביר דרך אוזניה (חוטית או בלוטוס, לא משנה), זה סאונד שאתם יכולים להקליט באמצעות אוזניה מקליטה.

אגב - אותו עיקרון לגבי הקלטת שיחות וידאו בוואטסאפ: אם אתם יכולים לצפות בזה, אז אפשר להקליט את זה. אפשר בצורה הכי פרימיטיבית (אבל יעילה) להפעיל מצלמת וידאו של מכשיר סלולרי אחר ולצלם את המסך של המכשיר שממנו אתם מבצעים שיחת וידאו. רק שימו לב שהצד השני לא יבחין במצלמה שמצלמת אותו!

מה שטוב בשיטה הזו, הפיזית, היא שהיא תמיד תעבוד ותמיד יכולה להוות גיבוי בשבילכם אם לא הצלחתם להקליט שיחות בוואטסאפ שלכם בשאר השיטות. היא גם יותר אמינה במובן שהיא לא תלויה בהרשאות של הטלפון ובמצב הסוללה שלו - מה שלפעמים יגרום להקלטות לא לעבוד. יש לה כמובן חסרונות:

 • הקלטה ידנית ולא אוטומטית ברקע - תצטרכו להפעיל מכשיר הקלטה בכל פעם שתרצו לבצע שיחה אולם אם תרכשו מכשיר הקלטה שיושב על מחזיק המפתחות שלכם ומקליט בלחיצת כפתור, כמעט לא תרגישו בחיסרון הזה.
 • עלות כספית של רכישת המכשיר - מהווה חיסרון במידה מסויימת אולם מדובר בהוצאה קטנה יחסית וחד פעמית שתשמש אתכם לאורך זמן. מכשיר הקלטה עולה כ-60 ש"ח ואילו אוזניית בלוטוס מקליטה עולה כ-170 ש"ח.
 • ההקלטות לא נשמרות על המכשיר הסלולרי - וזה קצת יוצר בלגן אולם בהשוואה לשיטות אחרות, אם תקליטו באמצעות מכשיר הקלטה או אוזנייה מקליטה, כל ההקלטות יישמרו במרוכז במקום אחד ויהיה קל לעיין ולאחזר אותן במידת הצורך.
אוזניית bluetooth מקליטה שיחות וואטסאפ בין היתר
אוזניית בלוטוס מקליטה שיחות וואטסטפ (תמונה: AliExpress)

הקלטת שיחות וידאו בוואטסאפ

שיחה קולית ושיחת וידאו בוואטסאפ לא שונות מהותית אחת מהשניה. בקולית יש רק ערוץ שמע בעוד בשיחת וידאו, בנוסף לערוץ השמע יש גם ערוץ ויזואלי - כלומר, שאפשר לראות ו"לצלם" את השיחה.

אם נשליך את זה לכל השיטות שמניתי למעלה, אפשר להבין שבחלק מהשיטות אפשר גם להקליט שיחת וידאו בוואטסאפ ובחלק לא. אפרט:

 • בשיטה הראשונה - באמצעות אפליקציה ייעודית להקלטת שיחות וואטסאפ דווקא אי אפשר להקליט שיחות וידאו בוואטסאפ. הסיבה היא שהאפליקציות האלה, לפחות אלה שאני מניתי בכתבה, נועדו במקור להקליט שיחות טלפון רגילות ולכן לא נתנו מענה גם להקלטת וידאו. אין זה אומר שאין אפליקציות ייעודיות להקלטת שיחות וידאו בוואטסאפ, אלא רק שאני טרם נתקלתי באחת כזו. כתבו לי אם יש לכם המלצה.
 • בשיטה השניה - שימוש באפליקציה להקלטת המסך, הרי שזהו פיתרון אידיאלי להקליט שיחת וידאו בוואטסאפ כי אפליקציות אלה מקליטות את שני הערוצים: סאונד וויזואל - לשם כך הן נועדו. דווקא אפליקציות אלה שהמטרה העיקרית שלהם היא לא הקלטת שיחות וואטסאפ, עושות עבודה מעולה בהקלטה של שיחות וידאו בוואטסאפ.
 • בשיטה השלישית - באמצעות חומרה חיצונית, הרי שהכלל "אם אתם יכולים לראות את זה, אתם יכולים להקליט את זה" תופס. מספיק שתקחו מצלמה חיצונית או השתמשו במצלמה של מכשיר סלולרי אחר ותצלמו בוידאו את המסך שלכם בזמן שיחת וידאו והרי שאתם מקליטים שיחת וידאו בוואטסאפ בקלות ובלי שימוש באפליקציות כלל. זכרו שאם חשוב לכם להקליט בדיסקרטיות, ודאו שהמצלמה שמצלמת את המסך שלכם לא תהיה גלויה לצד השני - למרות שזה חוקי להקליט שיחות, לפעמים פשוט לא רוצים שהצד השני יידע.

אין פיתרון אלגנטי להקליט שיחות וידאו בוואטסאפ, כזה שישמור את ההקלטות ברשימה מסודרת ונגישה, כזה שיקליט את כל שיחות הוידאו ברקע מבלי שתצטרכו להפעיל אותו ידנית בכל פעם שתבצעו שיחה. אם אתם רוצים להקליט נקודתית שיחת וידאו בוואטסאפ אז אפשר להיעזר בפתרונות שמניתי, אולם אם אתם מחפשים פיתרון כללי וקבוע להקלטת שיחות בצורה רציפה, אוטומטית ומסודרת, שקלו להימנע משיחות וידאו בוואטסאפ ולעבור לשיחות טלפון רגילות או לשיחות וואטסאפ רגילות - שאותן קל יותר להקליט.

לסיכום, תמיד כורח המציאות והדרישות של המשתמשים מנצחים וכך גם במקרה זה: אפשר להקליט שיחות וואטסאפ וגם שיחות וידאו בוואטסאפ. זה דורש ניסוי וטעייה עד שמוצאים את השיטה שמתאימה ביותר בשביל המכשיר שלכם.

שאלות ותשובות על הקלטת שיחות וואטסאפ

האם אפשר להקליט שיחות בוואטסאפ?
כן. יש מספר שיטות להקליט שיחות קוליות בוואטסאפ. לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות, חלקן מתאימות לאנדרואיד וחלקן לאייפון אבל בהחלט אפשר להקליט שיחות וואטסאפ. הסבר מפורט בכתבה.
האם אפשר להקליט שיחות וידאו בוואטסאפ?
בהחלט כן. לא מדובר באפשרות מובנית בתוך אפליקציית וואטסאפ אולם יש מספר שיטות עליהן מפורט בכתבה שבאמצעותן אפשר להקליט את שיחות הוידאו בוואטסאפ.
איך מקליטים שיחת וידאו בוואטסאפ?
יש מספר שיטות וכולן מפורטות בכתבה: הקלטת באמצעות אפליקציה ייעודית, הקלטת המסך בעזרת אפליקציה להקלטת מסך בזמן ביצוע שיחת וידאו בוואטסאפ, הקלטה באמצעות התקן מקליט חיצוני ועוד.
האם אפליקציות להקלטת שיחות רגילות מקליטות גם שיחות וואטסאפ?
לרוב לא. רוב האפליקציות המיועדות להקלטת שיחות טלפון אינן מקליטות שיחות וואטסאפ. אמנם, יש כמה אפליקציות שמקליטות גם וגם - המלצות וסקירה עליהן מופיעות בכתבה.
האם וואטסאפ מציעה הקלטת שיחות מובנית מתוך האפליקציה?
נכון לכתיבת שורות אלה, התשובה היא לא. בסמוך לשחרור הפיצ'ר שמאפשר לבצע שיחות קוליות בוואצאפ בשנת 2014, מיהרו אתרי טכנולוגיה לדווח כי תהיה גם אפשרות להקליט שיחות וואטסאפ מתוך האפליקציה. דיווחים אלה היו שגויים ולמעשה עד היום אין אפשרות כזו.
דיווח כוזב על הקלטת שיחות וואטסאפ מובנית באפליקציה
דיווח שגוי על הקלטת שיחות וואטסאפ מובנית באפליקציה (צילומסך מתוך אתר גיקטיים, 2014)