הקלטת שיחות באייפון

האייפון של אפל נחשב לסמארטפון מהמובילים בעולם ולפופולרי מאוד בישראל - רק לאחרונה הוא הפסיד מקומו הראשון עם נתח שוק של יותר מ-50% לחברת סמסונג (אנדרואיד). אולם למרות ההובלה בטכנולוגיה ובפופולריות, הקלטת שיחות באייפון בשנת 2024 היא עדיין משימה לא קלה. היא בהחלט אפשרית, אבל למי שרגיל להקליט שיחות בפשטות ובקלות באמצעות אפליקציה להקלטת שיחות באנדרואיד, ימצא שהקלטת שיחות באייפון זה סיפור אחר לגמרי.

איך להקליט שיחות באייפון: 4 אפשרויות

הרבה משתמשי אפל תוהים איך מקליטים שיחות באייפון ויש סיבה טובה לכך. בעוד משתמשי אנדרואיד מתקינים אפליקציה פשוטה שנכנסת לפעולה בכל פעם שמתבצעת שיחה ומקליטה אותה, משתמשי אייפון נאלצים להיעזר במגוון פתרונות עוקפים להשגת אותה תוצאה בשל הגבלות שאפל מטילה על מפתחי אפליקציות המונעים מהם גישה להקלטת השיחות במכשירי אייפון. מגבלות אלה מותירים את משתמשי אייפון עם הקלטה באמצעות צד שלישי כשהכלל המנחה הוא: אם אתם מסוגלים לשמוע את עצמכם ואת הצד השני, אתם גם יכולים להקליט את השיחה.

כמו שהבנתם, הקלטת שיחות באייפון היא מורכבת יותר ומוגבלת בהשוואה להקלטת שיחות באנדרואיד, אבל היא בהחלט אפשרית. ריכזנו לכם ברשימה אחת את כל האפשרויות העומדות בפניכם להקליט שיחות באייפון:

כל מכשיר הקלטה יכול להקליט שיחה באייפון

כמו שאמרנו: אם אתם יכולים לשמוע את השיחה, אז אתם יכולים להקליט את השיחה, גם באייפון. כל מה שצריך זה להשיג מכשיר הקלטה - זה יכול להיות טלפון אחר עם אפליקציה להקלטת סאונד, או מכשיר הקלטה אנלוגי ישן שיש לו מיקרופון להקלטת שמע.

 1. מחייגים או מקבלים שיחה.
 2. מפעילים מצב רמקול בשיחה ומגבירים את הווליום של השיחה עד הסוף. אם לא "תשימו על רמקול", המקליט לא "ישמע" את הצד השני ולכן לא יוכל להקליט את השיחה כמו שצריך.
 3. מקרבים את מכשיר ההקלטה לאייפון וכך מקליטים את השיחה.

היתרונות של השיטה הזו היא שאין צורך במכשור יקר או בדמי מנוי לשירותי הקלטת שיחות. החסרונות הם שהפיתרון מסורבל, דורש מכשיר נוסף מלבד האייפון, ההקלטה המתקבלת היא באיכות נמוכה, הפיתרון מחייב אתכם לבצע שיחה במצב רמקול והוא אינו אוטומטי - אתם צריכים להפעיל אותו בכל שיחה מחדש.

באתי לעזרת חבר: שיחת ועידה להקלטת שיחות

הקלטת שיחות באייפון באמצעות שיחת ועידה
הקלטת שיחה באמצעות שיחת ועידה לחבר שמקליט: מסורבל אבל עובד, ובחינם

כבר הבנתם שקשה להקליט שיחות באייפון, כן? וגם הבנתם שיש מכשירים אחרים שבהם זה יותר קל, נכון? אם כך, למה שלא תעשו שיחת ועידה למספר טלפון שכן מקליט שיחות ותנו לצד הזה להקליט את השיחה?

בשיטה הזו אתם מבצעים שיחת טלפון שאתם יודעים בודאות שתוקלט - למשל: לחבר שיש לו אנדרואיד עם אפליקציה להקלטת שיחות - ככה השיחה ביניכם ובין החבר תוקלט (מהצד שלו). מה שנותר עכשיו זה לחבר לשיחת ועידה את הצד שאתם רוצים להקליט וזה הכל. ככה נעשה את זה:

 1. מתקשרים לחבר שיש לו אפליקציה להקלטת שיחות על המכשיר ומוודאים מולו שהשיחה מוקלטת (אין דבר יותר נורא מלעשות שיחה חשובה ולהבין שהיא לא הוקלטה). בקשו מהחבר להפעיל מצב "השתק" על השיחה כך שרעשים מהצד שלו בשיחה לא יפריעו לשיחת הועידה שאתם מקליטים.
 2. מוציאים שיחה אל הצד שאנחנו רוצים להקליט וממזגים את שתי השיחות הפעילות לשיחת ועידה. במצב כזה אתם נמצאים בועידה עם החבר שמקליט את השיחה ועם הצד שאותו אתם רוצים להקליט - ואין לו כלל מושג שהשיחה שלו מוקלטת.
 3. בסוף השיחה לא לשכוח לבקש מהחבר לשלוח אליכם את ההקלטה.

היתרון הבולט בשיטה הזו היא האיכות הטובה של הקלטת השיחה. החיסרון הגדול הוא שצריך לסנג'ר חבר כדי להקליט וגם שישלח את ההקלטה בסוף וכן יש הרבה מקום לטעויות: השיחה לא תוקלט, החבר ינתק בטעות את השיחה, החבר לא ישים את הטלפון על "השתק" והקולות מהצד שלו ייצרו מבוכה ועוד...

אפליקציה להקלטת שיחות באייפון - יש חיה כזו?

התשובה המהירה היא שאכן יש אפליקציות המאפשרות להקליט שיחות באייפון, אולם לא מדובר באפליקציה שמותקנת על האייפון המתחברת למיקרופון ולרמקול של הטלפון ומקליטה את השיחה, כמו האפליקציות להקלטות שיחה באנדרואיד.

מטעמי פרטיות ורגולציה, חברת אפל אינה מאפשרת למפתחי אפליקציות גישה להאזנה ולהקלטה של שיחות טלפון ועל כן לא משנה כמה תחפשו אפליקציה להקלטת שיחות באייפון - אתם תמצאו רק פתרונות "עוקפים" שאינם מבצעים את הקלטת השיחה באמצעות מכשיר האייפון עצמו, אלא מאפשרים לכם בצורה נוחה הקלטה של שיחות באמצעים עקיפים שיקליטו את השיחה ולאחר מכן יאפשרו לכם גישה לעיון והאזנה של השיחות שהוקלטו.

מקליט שיחות - מכשיר ייעודי

הצורך בהקלטת שיחות היה קיים עוד לפני שהיו טלפונים חכמים ואייפונים, עוד בימי הטלפון הנייח. המענה היה לא בצורת אפליקציות להקלטת שיחה אלא באמצעות מכשיר פיזי המתחבר לטלפון ומקליט את מה שהוא "שומע". אותם מכשירים להקלטת שיחות עדיין קייימים ואפשר להשתמש בהם כדי להקליט שיחות באייפון.

אמרנו שאפל מנעה את הגישה להקלטה מהחומרה של מכשיר האייפון, אבל היא לא יכולה לעשות זאת לאוזניות שמתחברות לאייפון - וזהו העיקרון המנחה: הקלטת השיחה באמצעות החומרה של האוזנייה. אם אתם שומעים את הצד השני ומדברים דרך האוזנייה, הרי שאפשר באמצעות אוזנייה ייעודית גם להקליט את השמע הזה. זה יכול להיות אוזנייה קווית רגילה (רק זכרו - אייפון הכחידו את השקע האנלוגי בשנת 2018) וזה יכול להיות באמצעות אוזניית בלוטוס מקליטה.

 1. רוכשים מקליט שיחות פיזי. המגוון של המכשירים האלה גדול יותר בחו"ל וגם המחיר זול יותר. אנחנו ממליצים על אוזניית בלוטוס מקליטה באמזון.
 2. כשמבצעים שיחה שרוצים להקליט, מחברים (דרך שקע אוזניה או בלוטוס) את המכשיר ומפעילים אותו.
 3. ההקלטה נשמרת על המכשיר המקליט ובסוף השיחה יש להעביר אותה למחשב כדי לעשות בה שימוש.
הקלטת שיחות באייפון באמצעות מכשיר פיזי
מכשיר פיזי שמקליט שיחות באייפון

החיסרון הכי גדול של השיטה הזו הוא העלות הלא-מבוטלת של רכישת המכשיר וכן נדרש מכם להסתובב איתו כל הזמן אם אתם מקליטים הרבה שיחות באייפון. במידה ואתם רוכשים אוזניה קווית שמקליטה את השיחות, מצטרף לחסרונות הסרבול הכרוך בחיבור שלה לאייפון - וזאת בתנאי שלאייפון שלכם בכלל יש שקע אזנייה (בדגמים החל מ-2018 אין).

דרך המלך: הקלטת שיחות על גבי רשת הסלולר

הדרך הטובה ביותר להקליט שיחות באייפון היא ללא ספק הקלטה שאינה קשורה למכשיר אלא לרשת הסלולר שאליה המכשיר מחובר. ספקיות הסלולר הגדולות בארץ לא מציעות את האפשרות הזו, אולם בחבילות של אקסטרה מובייל יש הקלטת שיחות על גבי הרשת מבלי קשר לסוג המכשיר כך שכל השיחות באייפון שלכם יוקלטו ואם תחליפו בעתיד מכשיר, לא משנה באיזה מכשיר תשתמשו, עדיין השיחות יוקלטו.

הקלטה באופן זה נחשבת לטובה ביותר מכיוון שהיא כלל לא קשורה למכשיר אלא לרשת הסלולרית. המשמעות: תקלות במכשיר לא משפיעות על יכולת ההקלטה, אין תלות באפליקציות, אין צורך בהתקנות, אין חשש מעדכוני גרסה שישפיעו על יכולות ההקלטה, איכות ההקלטה היא הגבוהה ביותר וגם הווליום גבוה, הכל נשמר בענן ככה שאם מאבדים את המכשיר לא מאבדים את ההקלטות, ועוד…

הקלטת שיחות באייפון בחינם

זו לא הפעם הראשונה שתקראו בכתבה הזו (ובכלל) על כך שלהקליט שיחות באייפון זה שונה לחלוטין מהקלטת שיחות באנדרואיד. וזה תקף גם לעניין העלות… מאוד קשה למצוא אפליקציה להקלטת שיחות באייפון בחינם בגלל ההבדלים בשיטת ההקלטה. כל עוד הקלטת השיחת מתבצעת על ידי המכשיר עצמו, כמו באנדרואיד, אז העלויות זולות ואף תוכלו להקליט שיחות בחינם, אבל מקליט שיחות באייפון בחינם זה משהו אחר...

בהמשך לשיטות ההקלטה באייפון המפורטות למעלה, נחלק לשתי קבוצות:

 1. הקלטת שיחות ב"קומבינה": שיחת ועידה עם חבר והקלטה ע"י מכשיר חיצוני כשהאייפון על רמקול
 2. מכשיר הקלטה פיזי ייעודי או שירות, שבד"כ מגיע בתור אפליקציה להקלטת שיחות באייפון

הקבוצה הראשונה אכן מאפשרת לכם להקליט שיחות באייפון בחינם. השיטות בה מסורבלות והתוצאה לא אידיאלית אבל אם אתם מחפשים הקלטת שיחות באייפון ללא עלות, אז לכו על אחת מהשיטות האלה.

בקבוצה השנייה ברור שתהיה עלות. מכשיר הקלטה עולה כסף וגם אם תורידו אפליקציה להקלטת שיחות באייפון בחינם, השירות עצמו עדיין יעלה לכם כסף כי למי שמספק את השירות יש עלויות לא מבוטלות הכוללות הפעלת שרת שישמור את ההקלטות שלכם, הקצאת מספר טלפון שיודע להקליט שאליו תמוזג השיחה שלכם ועוד. אבל בגלל שהפתרונות האלה יותר נוחים וההקלטות יותר איכותיות, יש לזה עלות.

אם אתם לא מוכנים לוותר על הקלטת שיחות באייפון בחינם, אלה האפשרויות שלכם:

 1. לשים את האייפון על רמקול ולהפעיל מקליט שיחות בחינם - אפשר להשתמש בטלפון סלולרי אחר ולהפעיל בו אפליקציה להקלטת סאונד.
 2. להתקשר לחבר שיש לו אפליקציה להקלטת שיחות על האנדרואיד ולעשות שיחת ועידה עם הצד שאתם רוצים להקליט - חינם!
 3. TapeACall היא אפליקציה להקלטת שיחות באייפון "בחינם". למה במרכאות? כי ההורדה וההתקנה שלה בחינם, אבל השימוש עולה כסף. הבשורה הטובה: אפשר לנסות אותה ל-7 ימים בחינם אם נרשמים למנוי שנתי. הבשורה הרעה (הזהירה): אם תשכחו לבטל לפני סיום הניסיון, תשלמו מחיר מלא לשנה שלמה!